Kozubek Capri Neapol smallMatěj Kozubek se s blížícím se závěrem sezóny dálkového plavání vydal na tradiční závod Capri – Neapol, který letos slavil 70 let od svého prvního ročníku. Trasu dlouhou 36 kilometrů mezi známým ostrovem a ikonickým městem pod Vesuvem dokončil na 4. místě a byl nejúspěšnějším zahraničním účastníkem závodu.

Osm let trvalo, než se do mořských vln v Marina Grande v Le Ondine Beach Clubu na Capri vrhl český plavec. Legendární závod, který je součástí Ultramarathon Swimming Cupu, provází často velké vlny a pro každého účastníka je trasa mezi Capri a Neapolí silným zážitkem. Matěj Kozubek se do maratónské série zapojil poprvé v kariéře a hned si odvezl vynikající umístění.

O náročnosti 59. ročníku závodu svědčí v elitní kategorii i poměrně nízký počet dvaceti startujících, patnácti mužů a pěti žen z jedenácti zemí. Konkurence ale byla velmi kvalitní. Matěj Kozubek se po značnou část závodu pohyboval vpředu a okupoval čelo startovního pole. Do cíle v Neapoli u veslařského klubu Circolo Canottieri se Kozubek dostal na 4. místě v hodnotném čase 6:20:39 se ztrátou 5 minut na vítězného Itala Alessia Occhipintiho, který ve finiši udolal dalšího domácího plavce Giuseppeho Ilaria. I třetí příčku obsadil italský reprezentant, když minutu za vítězem dosáhl cíle Niccolo Ricciardi.

Matěj Kozubek svým výkonem a čtvrtou příčkou navázal na předchozí úspěchy českých vytrvalců. V letech 2009 a 2011 vyhrál v Neapoli Rostislav Vítek a před deseti letech právě tady Silvie Rybářová obsadila čtvrté místo, které jí pomohlo k celkovému prvenství v pořadí Ultramarathon Swimming Cupu.